Zuzana Machorková | Křehká krása na letišti Brno

Profil

Zuzana Machorková vystudovala obor Návrhářství oděvů na SPŠT v Brně. Obdržela ocenění "Mladý design 1994 v ČR". V roce 2002 získala prestižní mezinárodní ocenění v oblasti módy "Výtvarník sezóny" za kolekci s názvem "SKOTTYŠ" na veletrzích STYL a KABO v Brně. Kolekce "SKOTTYŠ" byla odprezentována také na pražském týdnu módy Prague Fashion Week. V roce 2003 Zuzana Machorková obhájila cenu "Výtvarník sezóny" svou další kolekcí, s názvem "PRÁSK N°1". Tato kolekce byla ještě ve stejném roce předvedena v rámci Prague Fashion Week.
Následovaly kolekce "ŘEKA ČASU", "DISTRICT" a "POSLÁNÍ". Kolekce "POSLÁNÍ" byla slavnostně představena v Petrohradě, v rámci prezentace vybraných firem pod záštitou Generálního konzulátu České republiky.
V pátek, 13. listopadu 2009 proběhla na brněnském letišti autorská přehlídka, která byla součástí společenského večera nazvaného "KŘEHKÁ KRÁSA", pořádaného Zuzanou Machorkovou, Moravskými sklárnami Květná a Letištěm Brno a.s.

V současné době se Zuzana Machorková zabývá návrhářskou činností nejen pro ženy, ale i návrhářskou a zakázkovou výrobou pro muže.
K posledním významným zakázkám patří kolekce profesních modelů pro pracovníky brněnského letiště. Je prezentována pod značkou "Brno-airport by Zuzana Machorkova".